"Відбирають одержимих ідеєю, жагою справедливості або бажанням помсти": Експерт про механізм вербування українців спецслужбами в соцмережах

Якщо раніше спецслужби повинні були безпосередньо контактувати з тими людьми, яких вважали корисними, то тепер вони просто вивчать профілі в соцмережах, отримуючи інформацію про його погляди, цінності, психологічні особливості.

Ілюстрація:https://www.prostir.ua/

Експерт з інформаційно-психологічної безпеки Сергій Нестеренко заявив, що поява соціальних мереж значно спростила спецслужбам процес вербування. Про це він повідомив в коментарі Апострофу, передають Патріоти України.

Експерт говорить, що якщо раніше спецслужби повинні були безпосередньо контактувати з тими людьми, яких вважали корисними, то тепер вони просто вивчать профілі в соцмережах, отримуючи інформацію про його погляди, цінності, психологічні особливості.

"Детальний профіль у соцмережах дозволяє створити реальний психологічний профіль людини, за яким можна шукати до потенційної жертви вербувальні підходи", — сказав Нестеренко.

Він зазначив, що особлива перевага віддається людям, які одержимі якоюсь ідеєю, жагою справедливості або бажанням помсти.

"Наприклад, якщо людина вважає, що з нею несправедливо обійшлися, їй пропонують допомогти відновити справедливість або помститися. Це робиться поступово і не прямо. Потім людину просять виконати якесь безневинне прохання, потім ще одне і ще", — говорить експерт, додавши, що з часом таких прохань накопичується на кримінальну справу, після чого людину починають вже цим шантажувати.Джерело статті: “http://patrioty.org.ua/blogs/vidbyraiut-oderzhymykh-ideieiu-zhahoiu-spravedlyvosti-abo-bazhanniam-pomsty-ekspert-pro-mekhanizm-verbuvannia-ukraintsiv-spetssluzhbamy-v-sotsmerezhakh-175078.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя