Танець з Івано-Франківщини може потрапити до спадщини ЮНЕСКО

Минулої неділі у краєзнавчому музеї, що діє при Чортовецькому дитсадочку «Ромашка» Городенківського району, відкрилася благодійна виставка-аукціон «Справжнє. Відтворення етносу українського роду».

Тут представлені роботи косівського художника Василя Дутки, пише Репортер.

Відомий своїми монументальними роботами й дослідницькими проектами з тематики Гуцульщини митець представив у Чортівці живопис, замальовки, на яких колоритно відображені гуцульські звичаї і традиції. Виставка триватиме три тижні, на 7 травня заплановано її презентацію широкому загалу. Мета – залучити до аукціону якомога ширшу аудиторію. За цих три тижні в Чортівці будуть проведені також пленери прикарпатських художників.

Ініціатором виставки виступила генсек ЮНЕСКО, болгарка Ірина Бокова. Вона хоче популяризувати унікальний чоловічий танець «Сербен», що його виконують у Чортівці на Великдень.

На відкриття виставки прибули представники Городенківської РДА Роман Жичицький та Ярослав Левкун, які засвідчили сприяння районної влади у розвитку Чортівця. Тим паче, що тут невдовзі відбудеться неординарна подія – відзначення 120-літнього ювілею уродженця села, відомого археолога Івана Борковського.

Разом із косівчанами приїхав і відомий фотохудожник Богдан Штундер. Гості жваво цікавилися добіркою фоторепродукцій з історії Чортівця, представлених у музеї. Передбачається, що невдовзі музей розшириться ще на дві кімнати.

Нагадаємо, що У прикарпатському селі Чортовець священик з чоловіками танцює великодній ритуальний танець (фото+відео)

У прикарпатському селі за голову сільради — священик, а замість гаївок — унікальний танець (фото)


Джерело статті: “http://pravda.if.ua/news-122298.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя